Logo

Tursab ID: 9873

GRAND KÜBA TURU THY İLE EXTRA TURLAR DAHİL

Rezervasyon Talep Formu

3,399

Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1. GÜN  İstanbul

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberimiz ile buluşarak turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ile buluşma saati akşam saat 22:30.

2. GÜN İstanbul  Havana

 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberimiz ile uçuş tarihimizden 1 gün önce günün son saatlerinde buluşarak turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ile buluşma saati akşam saat 22:30. ilk saatlerinde Türk Hava Yolları TK183 Sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 02:10’da İstanbul- Havana uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 07:45’te Havana’ya inişimizin ardından etkileyici tarihinin yanında Dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlanan, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip şehri tanımaya başlıyoruz. İlk olarak modern Havana’yı keşfedip ardından art dekor ve modern mimarinin harmanlandığı Vedado ve Mimarlar Bölgesi’ne doğru yola çıkacağız. Daha sonra Küba için tarihi öneme sahip olan Devrim Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Turumuza Morro Kalesine doğru devam edeceğiz. Günümüzde müze olarak hizmet veren Che’nin Havana’da ki evini ziyaret edeceğiz. Devrimciler parkında Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü ziyaret ettikten sonra Central Park ve Opera Binası’nı geçip Hamingway’in Dünyaca Meşhur kokteyli Daiquri’sini Florita barda bulunan bronz heykeli ile karşılıklı yudumluyoruz. Florita Bar’dan çıkışımızın ardından Obispo Caddesi boyunca ilerleyip eski Havana’nın Kolonyal tarzı meydanlarını gezeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli mekânları ve eski sokakları gezerken çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan ve caddede bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar sizlere el sallayabilir. Kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Öğle yemeğimizi Ernest Hamingway’in övgü ile bahsettiği, mojitosu dünyaca meşhur olan LABudequita del Medio Restourant’ta alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından şehrin en büyük yerel alışveriş mekânı San Hose Pazarını ziyaret edeceğiz. Daha sonra check-in işlemleri için otelimize transferimiz sağlanıyor. Akşam yemeğimiz, konaklama otelimizde.

3. GÜN Havana

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından adanın tütün plantasyonunun en geniş yer kapladığı Unesco tarafından Dünya Koruma Mirası Listesine alınmış Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. 1492 yılında Cristof Colomb’un burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer “dediği vadinin tam gün yapılacak Pinar del Rio ve Vinales Turumuzda, önce tütün tarlaları (Montesinos Çiftliği) ziyaret edilerek ve. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgileneceğiz daha sonra Pinar del Rio’da ki tarihi Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Puro yapımı hakkında detaylı bilgi alacağımız fabrikadan ayrıldıktan sonra Cueva del Indio Mağarasının içinde bulunan nehirde keyifli bir gezi yapacağız. Öğle yemeğimiz için İndian Cave Restoranına doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimizin ardından Son olarak rastgele seçeceğiniz bir yerli aileyi misafirliğe gidiyoruz ve onlarla sohbet ediyoruz. “Los Jazmines” tepesindeki Seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrettikten sonra Havana'daki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimize kadar serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi El Tocororo restoranda alacağız. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz gece eğlence & dans mekanları için rehberimizden tavsiye alabilirler. Konaklama otelimizde.

4. GÜN -Havana  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ölmeden önce son 20 yılını Küba’da geçirmiş olan ünlü yazar Ernest Hemingway’in müze haline getirilmiş La Vigia çiftliğindeki evini ziyaret edeceğiz. Küçük bir balıkçı köyü olan, ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı yer olan ve yazarın öğle yemeklerini yediği Cojimar Köyüne gideceğiz. Burada yapacağımız kısa bir gezinin ardından Las Terezzas Restoran’da öğle yemeğimizi alacağız. Öğle yemeğimizin ardından Devrim Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından Klasik Amerikan arabaları ile Miramar bölgesinde yaklaşık 90 dakikalık bir gezimiz olacak. Klasik araba turumuzun ardından akşam yemeği saatine kadar serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği için Eski Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Müzisyenlerin sahne aldığı, leziz deniz ürünleri içeren menüsüyle, eşsiz Küba Romundan yapılmış kokteylleri tadabileceğiniz Buenavista Social Club’da akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde.

5. GÜN Havana  Trinidad

Otelimizde alacağımız kahvaltının özel aracımız ile Matanzas Bölgesine doğru hareket ediyoruz. İlk olarak İspanyol mimarisinin güzel örneklerini göreceğimiz, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a gidiyoruz. Tarihi Thomas Terry Tiyatrosu ve harika manzarası ile De Vale Sarayı’nı gördükten sonra zamanın durduğu şehir Trinidad’a doğru devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Küba’da ki vahşi doğayı görebileceğimiz Zapata Körfezi’ne uğrayacağız. Burada Küba’da ki timsah popülasyonunun yaşam bölgesi olan Del Tesoro gölünde bulunan timsah çiftliğini ziyaret edeceğiz. Timsah çiftliği gezimizin ardından Del Tesoro Gölünde yaklaşık 1 saatlik bot gezisi yapacağız. Bot gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız yerel restorana doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından yolculuğumuz Trinidad’da son bulacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN Trinidad  Sancti Spiritus - Camaguey

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile Sancti Spiritus’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından 1815 yılında yapımı tamamlanan Puete Yayabo köprüsünü ziyaret edeceğiz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Camaguey’e doğru yola devam ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek seyahatimizin ardından Camaguey’e varıyor ve öğle yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Yöresel lezzetleri tadacağımız öğle yemeğimizin ardından bu keyifli şehri keşfedeceğiz. Plaza San Juan de Dios, Iglesia de Nuestra göreceğimiz önemli yerlerden birkaçı. Daha sonra oldukça haraketli bir Pazar yeri olan Mercado Agropecuario El Rio’da serbest zaman vereceğiz. Serbest zamanımızın ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve konakla otelimizde.

7. GÜN Camaguey  Bayamo - Santiago

Otelimizde alacağımız kahvaltının otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Bayamo’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz ardından Küba milli marşının bestelendiği Casa de Estrada Palma’yo görüyoruz. Yapacağımız kısa bir gezinin ardından bizlere oldukça keyifli manzaralar sağlayan 2 saatlik bir yolculuk ile Santiago’ya varıyoruz. Gün içerisinde yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Otelimize giriş işlemlerimizin ardından akşam yemeğimizi otelde alıp daha sonra yörsel müzikler eşliğinde keyifli vakit geçirmek için Casa De La Trova’ya gidiyoruz. Bu eğlenceli gecenin ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

8. GÜN  Santiago

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından saat Santiago şehir turumuza başlıyoruz. Adalet Sarayı, Moncada Kışlası, Devrim Meydanı’na yapacağımız ziyaretlerin ardından Küba ve Meksika’yı fetheden Diego Velasquez’in Müze Evi olan Balcon de Velasquez’e doğru hareket ediyoruz. Turumuz esnasında Fidel Castro’nun mezarının bulunduğu Cementerio de Santa Ifigenia’yı ziyaret edeceğiz. Daha sonra 45 dakikalık bir yolculuk ile Castillo de San Pedro Del Moro’ya gidiyoruz. Burası Santiago de Cuba şehrinin bulunduğu körfezi korumak için 1700 yılında inşa edilmiş bir kaledir. Öğle yemeğimizin ardından Santiago’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. GÜN Santiago  Havana

Otelimzide alacağımız kahvaltının ardından Santiago havalimanına hareket ediyor ve Havana’ya gerçekleştireceğimiz uçuş için checin işlemlerimizi yapıyoruz. Havana’ya inişimizin ardından tüm gün serbest zamanımız olacak. Bu keyifli şehrin sokaklarını keşfedebilir, rehberinizin yönlendirmeleri ile yerel restoran ve cafelerde yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

10. GÜN Havana  İstanbul

Sabah erken saatte otelimizden ayrılıyor ve İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Havana Havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

 

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
Türk Hava Yolları ile İstanbul - Havana – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti.
Programda belirtilen tüm havalimanı – otel – şehir transferleri.
Havana’da Hotel 5* Nacional de Cuba Otel’de 4 gece oda kahvaltı konaklama.
Trinidad’da 1 gece oda kahvaltı konaklama.
Santiago’da 2 Gece her şey dahil konseptli otelimizde konaklama.
Camague’de 1 gece oda kahvaltı konaklama.
Tur süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası.
Programda belirtilen tüm turlar.
Yerel restoranda 7 adet öğle yemeği.
3 Gece Yerel restoranda 5 Gece otelimizde akşam yemeği.

İç hat bağlantı uçuşları.
Yemeklerde alınacak içecekler.
Programda açık ve net bir şekilde belirtilmeyen yemekler.
Kişisel harcamalar.
Yurtdışı çıkış harcı.
Gidişte ve dönüşte havayolları ya da gümrük polislerinin isteyebileceği pcr testi ücretleri