Logo

Tursab ID: 9873

YURT DIŞI İPTAL VE GÜVENCE DETAYLARI

Seyahat güvence paketi ile seyahat anındaki beklenmedik sağlık sorunlarında, tıbbi ve tıbbi olmayan yardım hizmetlerinde, bagaj kayıp, hasar ve gecikmelerinde, vize başvurusunun reddi ve sağlık nedeni ile tur iptaline kadar pek çok konuda misafirlerimize güvence sağlanmaktadır. Seyahat Güvence Paketi Özel Şartları kapsamındaki sigortalanabilir nedenlerden bir tanesi, beklenmedik bir şekilde gerçekleştiği takdirde poliçede belirtilen koşullarda ve oranlarda sağlanmaktadır.
Yurtdışı Seyahat Güvence Paketi Bilgilendirme: Yurtdışı Seyahat Güvence Paketi katılımcılara önerilmektedir. Satın almak isteyen katılımcılar poliçe ve içeriklerini ek olarak satış temsilcisinden talep edebilirler. Seyahat Güvence Paketi kapsamı dışındaki tüm hususlar poliçede "genel istisnalar" başlığı altında yer almaktadır. PERA Tur’un görevi bu alternatifleri sunmakla ve sigorta ile ilgili bilgi vermekle sınırlıdır. Bu sigortaların katılımcılar tarafından ayrıca yaptırılmaması halinde PERA Tur’un herhangi bir sorumluluğu yoktur.
Yurtdışı Seyahat Güvence Paketi sadece tur rezervasyonu ile birlikte vize alınması ve vize işlemlerinin takibinin PERA Tur tarafından yapılması talep eden ve ayrı vize hizmet bedeli ödeyen katılımcılar için geçerlidir. Vize işlemini PERA Tur dışında, kendisi yapan ya da başka aracı ile vize işlemi yaptıranlar bu güvence kapsamı dışındadır, güvenceden yararlanamazlar.