Logo

Tursab ID: 9873

JAPONYA KORE SAKURA 2021

Rezervasyon Talep Formu

1,999 €

1,799

Fatma2019-06-02

Rehber ve kaptanlar 10 numara hizmet verdiler kendilerine bir daha teşekkür ederiz. ...

2019-06-02

Esra2019-04-09

14.03.2019 tarihinde Küba turuna katıldık Eşimle beraber normalde Küba turunda çok sıkıntı çekeriz diye düşünüyorduk fakat hem müşteri temsilcileri hemde rehber tur süresince sürekli yardımcı oldular hiç bir sıkıntı yaşamadan çok güzel bir tatil geçirip döndün ...

2019-04-09

Ceyda2019-06-30

Özellikle rehberimiz çok donanımlı idi, gerek güler yüzü gerekse verdiği bilgilerden ve turdan çok memnun ayrıldık. ...

2019-06-30

YASİN2019-06-20

Öncelikle Rehberimize teşekkür ederiz Yurt dışı operasyon temsilcileride Otellerde çok yardımcı oldular ilgisiz alakasız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederiz ziyaretinize geleceğiz en yakın zamanda sağolun ...

2019-06-20

Mahmut2017-06-30

16.06.2019 tarihinde otobüslü balkan turuna ailece katıldık ve çok memnun kaldık, rehberimiz çok donanımlı ve bilgiliydi. Ayrıca herkesle yakından ilgilendi. Özel çocuğuma gösterilen anlayış ve alakadan dolayı da herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum, bundan sonraki gezilerimde tercihim ...

2017-06-30

Fazıl Seyda2019-06-19

Peratur'dan satın aldığımız Küba turu olarak 2 kişi katıldı  Fazıl &Seyda, .. Her şey çok güzel, şirketinize ve özellikle de bizimle ilgilenen Taha Bey'e teşekkür ederiz. ...

2019-06-19

Aslıhan2019-06-25

Rehberimiz son derece yetkin ve kibar biriydi, hiçbir aksama olmadan güzel bir tatil geçirdik, ayrıca Peratur çalışanlarının yardımları unutulmamalı, teşekkürler herşey için.. ...

2019-06-25

Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İstanbul Havalimanında Buluşma 23:00

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali,Peratur görevlileri ile Saat 23:00 de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Havayolları’nın tarifeli saferi ile saat 01:40’da,GÜNEY KORE nın başkenti SEUL‘a hareket ediyoruz. 1 nisan 01:40  Hareket Geceleme uçakta geçiyor.17:40 da SEUL’e ulaşıyoruz. Otelimize transfer geceleme Babylon Hotel 3*vb otelimizde.

2.Gün SEUL

Sabah kahvaltı sonrası ŞEHİR TURUMUZ başlıyor.Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz .Bugün KORE KÜLTÜR köyü ziyareti yapacağız.Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan ,Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada kısa serbest saatimiz olacaktır. Daha sonra otelimize dönüyoruz.

3.Gün SEUL- PUSAN

Bu sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 07:00 de otelimizden çıkış yapacağız. İstikametimiz Güney Büyük Liman şehri BUSAN olacak. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir.Güney KORE ülkesini en kuzeyden en güneyine kadar kat etmiş olacağız. Okyanus kıyısı şehri BUSAN ‘a ulaştıktan sonra , otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimiz olacaktır.

PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ / BALIK HALİ + AKŞAM YEMEĞİ (150 € Ekstra )

Bugün öğleden sonra KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz, yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ,ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız.

Kore Savaşı, 1950-1953 yılları arasında yapılan, Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Soğuk Savaş'ın ilk sıcak çatışması olmuştur. Savaş, ABD ve Müttefiklerinin, daha sonra da Çin'in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır.

Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır. Ziyaretimiz sonrası , PUSAN deniz Haline gideceğiz. Hali gezdikten sonra, salaş bir BALIKÇI restoranda oturup, taze deniz mahsullerinin tadına bakacağız. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme Otelimizde. Busan Tourist Hotel 3*

4.Gün PUSAN- ( FUKUOKA ) JAPONYA FERRY 08:30 11:35

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. BUSAN feribot iskelesine gideceğiz. Uluslararası bir deniz terminali olan PUSAN portdan işemlerimizi yaptıktan sonra KORE’den çıkış yapıyoruz. HIZLI DENIZOTOBÜSÜ kalkış saati 08:30 , yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Vardığımız Limanın adı HAKATA, Fukuoka bölgesindedir. Varışı takiben, gümrük işlemlerimizi takiben JAPONYA’ya giriş yapacağız. Bizi bekleyen özel aracımız ile , HAKATA kentinden ayrılarak HİROŞİMA şehrine doğru yola çıkıyoruz. Hiroşima’ya varışımızı takiben Panaromik şehir turumuzu yapacağız. Hiroşima, Dünya tarihine nükleer saldırıya maruz kalan ilk şehir olarak geçmiştir.Hiroşima BARIŞ ANITINI ziyaret edeceğiz. Panaromik turumuzu tamamladıktan sonra ,otelimize geçiyoruz.
Geceleme otelimizde. Court Hotel Hiroshima 3*

5.Gün HİROŞİMA -KOBE -KYOTO-OSAKA 

(05:00) sabah otelimizde alacağımız kahvaltı(paket olabilir) sonrası OSAKA ‘ya doğru yola çıkacağız. Güzergâhımızda İLK ziyaret yerimiz KOBE şehri olacaktır. Kobe‘ye varışımızı takiben, KobeI KUTA tapınağını ziyaret edeceğiz, KOBE ziyaretimiz sonrası KYOTO ‘ya devam edeceğiz. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun AshiagaYoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedi bir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Gezimizin devamında,OSAKA ‘ya ulaşıyoruz.PANAROMİK Osaka Turumuzu yapacağız, yaklaşık 2 saat sürecek turumuzun sonunda konaklayacağımız ,Otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleştikten APA Hotel Osaka 3*vb sonra serbest saatlerimiz olacaktır.

OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU - AKŞAM YEMEKLİ  ( 100 Euro Ekstra )
Osaka Gece sokakları Yerel Hayatı keşf etme ve akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yapıyoruz ve Japonların gece yemek yiyip, zaman geçirdikleri mekanları keşf ediyoruz, bu mekanlardan birinde , halk ile iç içe Akşam yemeği yiyoruz.

6.Gün NARA- Kişimoto Turu - NAGOYA

Bu sabah kahvaltıdan sonra serbest günümüz başlıyor. Misafirlerimiz extra turumuza katılabilirler. Extra turumuza katılmayan misafirlerimiz sabah saatlerinde özel aracımız ile NAGOYA’ya otelimize transferi yapılacaktır.

TAM GÜN / ÖĞLE YEMEKLİ -NARA ve KİŞİMOTO TURU ( 200 Euro Ekstra )

Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, ilk durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turumuzun son KİŞİMOTO kasabası olacaktır. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz.Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. Bugün bu asabada bir Türk şehitliği bulunmaktadır.Ziyaretimiz sonrası NAGOYA’ya hareket edeceğiz. Akşam çok geç saatlerde otelimize ulaşacağız.Geceleme otelimizde. Richmond Hotel Nagoya 3*

7.Gün NAGOYA-HAKONE - FUJI DAĞI - TOKYO

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. Erken saatlerde yola çıkacağız. İstikametimiz HAKONE bölgesi olacaktır. Tur rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz, Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir Tekne turuna katılıyoruz.Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz.
Geceleme Otelimizde. APA Hotel Tokyo 3* vb

8.Gün Tokyo

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız.Turumuz yarım gün sürecektir.Tur programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz sonrasındaTOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO nunöeşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz.Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşf etmeye devam ediyorsunuz.

AKŞAM GECE TURU ( 120 Euro Ekstra )
Akşam saat 17:30 da otelimizden ayrılacağız. TOKYO KÖRFEZİ limanına geçiyoruz.
Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show
AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili Tokyo Körfez tekne turumuzun , limandan hareket saati 19:00. Yemekli   gece turumuz 2 saat sürecektir. Turumuzun bitiminde yine METRO hattını kullanıyoruz. Ve rehberimiz ile birlikte otelimize dönüyoruz.Hem şehirde yürüşyüş yapıyoruz hemde Japonya yerel hayatının içine karışıyoruz. Keyifli bir akşam turundan sonra otelimizdeyiz.
Geceleme otelimizde APA Hotel Tokyo 3* vb

9.Gün Tokyo

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz extra turumuza katılabilirler.
Kamakura Dev Budha - Hokoku-jiTağınağı Bambu Bahçeleri Tam Gün ( 150 Euro Ekstra )

Öğle Yemekli Geleneksel Japon Çayı servisi.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , otelimizden rehberimiz ile birlikte ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası , yine Japon inanışında çok öenmi yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekanda Japon Çayını tadıyoruz, Öğle Yemeğimizi Japon Mutfağının özel lezzetlerinden tadarak alacağız, turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz, ve turumuzu tamamlayarak, Geceleme Otelimizde. APA Hotel Tokyo 3* vb

10.Gün TOKYO-İSTANBUL 11:40 17:45

TOKYO‘da son günümüz, kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz., Uçuş saatimiz 11:40, Havalimanına geçiyoruz ve TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Istanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. Akşam 1745 de İstanbul’a ulaşıyoruz.

[ ÖNEMLİ BİLGİ : TUR İÇERİSİNDE beliritilen extra turların , Öğle ve Akşam yemekleri Japonve Kore

Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün değildir ]

VİZE YOKTUR.
Pasaportlarınızın geçerlilik süresi en az girişten sonra 6 ay olma zorunluluğu vardır.

 • Türk Havayolları İle İstanbul/ seul -Tokyo(Narita)/ İstanbul Uçak Yolculukları ,Bileti
 • BUSAN- HAKATA TEK YÖN HIZLI FERIBOT bileti .
 • 3/4 yıldızlı Otellerde -Oda Kahvaltı Konaklama
 • TOKYO(3 GECE) OSAKA (1 GECE ) HIROŞİMA(1) NAGOYA(1) SEUL(2 GECE ) BUSAN(1) olarak toplam geceleme: 9 Gece
 • Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu
 • Osaka 2 saatlik Panaromik şehir turu
 • SEULYarım Günlük Şehir turu
 • FUJI DAĞI TURU
 • KOBA TURU
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirler arası tüm Transferler,
 • Havalimanı Vergileri
 • Seyahat Sigortası  
 • Peratur Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • YurtdışıÇıkışFonu (50 Ytl),
 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, Extra Turlar.
 • BU TURUN YABANCI personellere bölgelerde dağılmak üzere HİZMET BAHİŞLERİ SAKURA TOPLAMI -600 LIRA dır.. İlk gün havalimanında toplanır.Rehberiniz eli ile bölgede dağıtılır.Tavsiyedir. Extra Turların katılım yeter sayısı , 16 Kişidir. Daha azsayılarda, Özel tur yapılmaz,
 • Extra turlar : PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ ( 150 Euro )
 • OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU - AKŞAM YEMEKLİ 100 Euro
 • NARA ve KİŞİMOTO TURU 200 Euro
 • Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show 120 Euro
 • Kamakura Dev Budha - Hokoku-jiTağınağı Bambu Bahçeleri Tam Gün 150 Euro