Logo

Tursab ID: 9873

KÜBA MEKSİKA TURU 11GÜN AIRFRANCE

  • istanbul - Mexico City - Cancun - Havana - Trinidad - Santa Clara - Pınar Del Rio Vinales - Havana - İstanbul

 

Rezervasyon Talep Formu

1,499

Genel Bilgiler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.GÜN / ISTANBUL - PARİS - MEXICO CITY 05:05 - 16:55

İSTANBUL Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali PERA TURİZM standında saat 02:00’de görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben AIR FRANCE Havayollarının tarifeli seferi ile PARİS’e yolculuğumuz başlıyor. Paris havalimanında uçak değiştiriyoruz. Kısa bir beklemeyi takiben Meksika‘nın başkenti Mexico City‘ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Varışımızı takiben alanda özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine geçiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.

 

Akşam arzu eden misafirlerimiz için EKSTRA tur. Geleneksel kıyafetleri ile Mariachi Sokak Müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda yemekli Show  (75$)

Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ : RAMADA BY WYNDHAM REFORMA  3* vb.

 

2.GÜN / MEXICO CITY TURU

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. Yarım günlük şehir turumuzda Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri olan Mexico City’de yer alan tarihi alanları gezeceğiz. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, deniz seviyesinden 2.250m yükseklikte bulunan federal yönetim bölümünün de merkezidir. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”, İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”, gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional (Hükümet Sarayı). Ardından; Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.

Öğleden sonra EKSTRA TUR  Teotihuacan Piramitleri Turu   (ÖĞLE YEMEKLİ TUR -  90$)

Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo - Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu, Büyük Tanrı “Tüylü Yılana’’ ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı, Kelebekler Sarayını görebilirsiniz. Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur bitimi şehre geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA BY WYNDHAM REFORMA  3* vb.

 

3.GÜN / MEXICO CITY – CANCUN 08:30 – 10:25

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. CANCUN uçuşumuzun saati 08:30. CANCUN havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için EKSTRA TEKNE YÜZME TURU -

ISLA MUJERES YÜZME TURU  – 110$ –

Cancun Yat limanından yerel teknelere binerek sahili ve plajları ile meşhur Mujeres adasına geçiyoruz. Buradan da yüzme turları düzenleyen tekneler ile Cancun’un en güzel koylarında eğlenceli ve  keyifli bir gün bizi bekliyor. ÖĞLE YEMEĞİ dahildir.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM CANCUN 3* vb.

 

4.GÜN / CANCUN – CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİDİ TURU

Bugün Cancun’da serbest saatlerimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra tura katılabilirler.

CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİDİ EKSTRA TURU (120$)

Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben vakit kaybetmeden Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri Chichen Itza‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmaktadır. Bunlar; Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir. Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi ve yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Chichen Itza gezimizin ardından Cancun otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM CANCUN 3* vb.

 

5. GÜN / CANCUN – HAVANA [KÜBA] 09:10 - 11:20

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ederek havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam saatlerinde varışımızın ardından karşılanma ve CASA PARTICULAR - KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLERE geçiyoruz. [kişi grup sayılarına göre odalarımız tek bina da olmayacaktır, aynı cadde-semt dahilinde olabilir. Rehberimiz ilgili dağıtmayı yapıyor - Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba veriliyor]

 

ÖĞLEDEN SONRA ŞEHİR TURUMUZ VAR.

 

HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE YEMEKLİ 

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan ağızlarında puroları ile bizi izleyen yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...

UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Geceleme evlerimizde.

 

6.7.GÜN / TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE) EXTRA TURU EXTRA TUR/ALTERNATİF GEZİ PLANI (1 GECE/2

6.GÜN/      CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTA CLARA TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün.. Arzu edenler için EXTRA TUR.

(Bu turumuz 1 Gece konaklamalıdır. Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşayabileceğiniz CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor'u ziyaret edeceğiz. Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız.

 

7.GÜN SANTA CLARA – HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı sonrası saat 07:30'da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Küba’nın başkentine hareket. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. SANTA CLARA kent merkezini, tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra Havana‘ya döneceğiz.  Geceleme Havana'da.

* Bu turumuzda 1 GECE CASA PARTICULAR DBL ODA konaklama + 1 Öğle yemeği + Tüm ziyaretler + Rehberlik Hizmeti Dahil Kişi Başı 275$’dır. (1Gece/2Gün)

 

8.GÜN PINAR DEL RIO - VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var. Arzu eden misafirlerimiz için öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu (120$)

Bu turumuzdan önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

 

9.GÜN HAVANA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün, Geceleme evlerimizde.Havana’da

 

10.GÜN HAVANA – PARİS 20:55 – 11:50+1

Bugün kahvaltımızın ardından evlerimizden ayrılıyoruz.  Havalimanında transfer saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak. Uçuş saatimize göre rehberimizin belirttiği saatte özel aracımız ile havalimanına gidiyoruz. Varışımızın ardından bagaj ve pasaport işlemlerimizi hallediyoruz. AIR FRANCE Havayolları ile PARIS uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.  Geceleme uçakta.

11.GÜN PARIS - ISTANBUL 22:40 - 04:10+1

PARIS havalimanına ulaşmamızın ardından alanda İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere bekliyoruz. 

[ALANDA UZUN BEKLEME VAR! Kendi imkanlarınızla Paris Merkeze çıkmak isterseniz Schengen vizeniz hazır olmalıdır.] Uçuş saatimiz 22:40. İstanbul’a varış saatimiz 04:10. Anılarla dolu gezimizin sona ermesi.

 

 

TEOTİHUACAN PİRAMİDLERİ TURU 90 USD
Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen QuetzalcoatlTapınağı;KelebeklerSarayı´nı görebilirsiniz.Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur bitimi şehire geri dönüyoruz.
 
MARIACHI GECESİ 75 USD
Geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanında yemekli show
 
CHICHENITZA PİRAMİDİ 120 USD
Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir ChichenItza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan ChichenItza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta.
 
ISLA MOHARES ADASI ve YÜZME TURU 110 USD
Cancun Yet limanından Yerel rekneler ile , sahili ve plajları ile meşhur Mohares adasına geçiyoruz, burdana da Yüzme turları düzenleyen tekenelere yerleşiyoruz. Cancun Plajlarında güzel ve keyifli bir gün bizi bekliyor. ÖĞLE YEMEĞİ dahildir.
 
PINAR DEL RIO - ViÑALES VADİSİ TURU 120 USD
Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor.
 
CIENFUEGOS - TRINIDAD - SANTA CLARA 275 USD
1 gece konaklamalı - 2 günlük tur .
 
İNDİRİMLİ TAM PAKET : 750 USD
TOPLAM : 790 USD - İNDİRİMLİ TAM PAKET : 750 USD